Mantar Yetiştirme Netleri

 
Champignons.gif

MANTAR ÜRETİMİNİN VERİMLİ BİR YOLU

Mantar kumaşları

BonarAgro Hollanda'ya özgü ranza sisteminde mantar üretimi için birkaç çeşit yetiştirme neti üretmektedir. Kullanılacak netin çeşidi ranzanın boyuna bağlıdır.

PH TM 12 Glide + 60 metreye kadar uzunluktaki ranzalar için güçlü bir yetiştirme netidir. Yüksek aşınma direnci ve çekme direnci seviyesi kumaşın modern otomatikleştirilmiş mantar yetiştirmeye tamamen uygun olduğu anlamına gelir. PH TM 12 LS Glide + PH TM 12 Glide +'nın Düşük Gerilmeli versiyonudur.

Aramid ipliklerinin kullanımı PH TM 14 Glide + mantar kumaşının daha düşük gerilme ile daha yüksek çekme direnci sunmasını sağlar. Böylelikle yetiştirme matı uzunluğu 75 metreye kadar olan ranzalar için kullanılmaya uygun hale gelir.

PH TM 14 Glide + üstündeki ipliklerden daha fazla miktarda aramid iplik kullanılması gerilme düşük oranda seyrederken PH TM 16 Glide +'nın daha da güçlü olduğu anlamına gelir. Bu da yetiştirme matını 75 metreden uzun olan ranzalar için uygun kılar.

Tüm netler bağlantı çubuğu sokulan dikiş yerleri ve netleri boşalttıktan sonra ranzaların içine geri çekmeye yarayan ilmekler ile beraber, sağlamlaştırılmış kenarlarla tamamlanır.